Techinside Google News
Techinside Google News

Cerebrum Tech yurtdışına açılıyor!

Cerebrum Tech ve Doğuş Teknoloji, yapay zeka çözümlerini Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'ya yaymak için stratejik bir iş birliğine imza attı

Türk teknoloji firması Cerebrum Tech, yapay zeka ürünlerini geniş bir coğrafyaya yaymak için Doğuş Teknoloji ile güçlerini birleştirdi. Bu ortaklık sayesinde, Cerebrum Tech’in yapay zeka, web3 ve oyun sektörlerindeki yenilikçi çözümleri Avrupa, Rusya, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında sunulacak. İki firma, Cerebrum Tech’in özellikle kurumsal düzeyde sunulan Cerebrum AI Stack ve Özel Uç Nokta Yapay Zeka Hızlandırma Sunucusu gibi ürünlerini bu bölgelerdeki şirketlere ulaştırmayı hedefliyor.

İmza törenine; Doğuş Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Semih İncedayı, CDO’su Özcan Çavuş, Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erdem Erkul, İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Tolga Tunç ve Ar-Ge & Yazılım Geliştirme Başkan Yardımcısı Alp Eren Özalp katıldı.

- Advertisement -

Dr. Erkul, bu stratejik iş birliği ile ilgili olarak, “Türkiye’den global pazarlara açılmanın yanı sıra, Doğuş Teknoloji’nin geniş hizmet ağı sayesinde teknoloji ihracatımızı artırma fırsatı bulduğumuz için çok heyecanlıyız,” dedi. Ayrıca, Erkul bu iş birliğinin Cerebrum Tech’in bulut ve yerinde çözümlerini daha fazla şirkete ulaştırarak veri güvenliğini maksimize edeceğini vurguladı.

Doğuş Teknoloji CEO’su İncedayı ise, “Yerli mühendislik ve yazılım çözümlerimizin uluslararası başarılarını görmekten gurur duyuyoruz. Cerebrum Tech ile olan bu iş birliği, global büyüme stratejimizin ve müşterilerimize sunduğumuz ileri teknoloji çözümlerinin bir göstergesidir,” şeklinde konuştu.

Her iki şirket de bu iş birliğinin, yerli teknolojinin global pazarda tanınırlığını artırarak yeni başarılara yelken açmasını umuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir