CES 2016’da Intel Şovu

0

Teknolojinin dönüştürücü ve benzeri görülmemiş erişilebilirliği ile hayatımızda giderek daha çok rol aldığını belirten Intel CEO’su Brian Krzanich şunları söyledi: “İnsanlar ürünlerden ziyade deneyimlere göre tercihte bulunma eğiliminde.Intel teknolojisi deneyimleri mümkün kılıyor ve sonuç olarak yaşadığımız dünyayı güzelleştiren bir katalizör rolü üstleniyor.”

Antreman yapma ve sporda rekabet etme yöntemlerini dönüştürmek amacıyla sektörün önde gelen markalarıyla bir dizi işbirliğine gittiklerini açıklayan Krzanich, teknoloji ve veri analizi yöntemini kullanarak insanların spor performansını ve genel sağlık düzeyini artırmalarına yardımcı olacaklarını belirtti.

Intel ESPN ve Red Bull Media House ile yapacağı ortak çalışmalarla sporculara güç sağlayan ve ileri seviyede görüntüleme deneyimlerini hayata geçiren Intel destekli çözümler tasarlıyor. New Balance ve Oakley ile yapılacak yeni çalışmalar ise insanların daha aktif bir yaşam için kullandıkları araçları kişiselleştirip daha da geliştirecek. Bu işbirlikleri Krzanich’in geleceği şekillendirmekte olduğunu söylediği üç trendin çatısı altında gerçekleşiyor: Akıllı ve bağlantılı dünya, insansı duyulara sahip cihazlar ve daha da kişiselleşen teknoloji.

Lady Gaga va Intel işbirliği

Krzanich özel etkinlikte The Recording Academy ile resmi “Next Generation of GRAMMY® Moments” programı kapsamında da uzun yıllara yayılan bir işbirliği yapacaklarını açıkladı. Programa teknolojik inovasyon katkısı sağlayacak işbirliği ile insanların müzikte teknolojinin evrimini görerek bu evrime katılmaları amaçlanıyor. Müzik alanında eşsiz bir deneyim yaratmayı amaçlayan ilk Intel-sanatçı işbirliği altı defa GRAMMY® ödülü kazanan dünya müzik ikonu Lady Gaga ile gerçekleştirilecek. Lady Gaga ise bu programın parçası olarak inanılmaz bir deneyim yaratacakları konusunda söz veriyor.

Intel, sürdürülebilir bir dünya için “çatışmasız” ürün yaklaşımını genişletiyor

2016’dan itibaren Intel’in tüm ürünlerinin “çatışmasız” minerallerden yapılmış olması taahhüdünü yerine getirmek amacıyla mikroişlemci üretiminin ötesine geçeceği açıklamasını yapan Krzanich şöyle konuştu: “Intel çatışmalı mineraller, çeşitlilik ve katılım konusundaki çalışmalarına başladığında birçok kişi bize bunun çok büyük bir amaç olduğu ve hiçbir zaman ulaşılamayacağını söylüyordu. Ortak çabalarımız sayesinde ticaretin tamamen yeni ve farklı yöntemlerinin oluşmasına katkıda bulunabileceğimizi ve bunun da insanlığın deneyimlerini iyileştirebileceğini göstermiş olduk.”

CES 2016’da öne çıkanlar;

Intel Spor Deneyimini Dijitalleştiriyor

  • Red Bull Media House işbirliği heyecan yarattı. Red Bull Media House CTO’su Andreas Gall, Intel Curie teknolojisinin yardımıyla atletlerin ve seyircilerin performans hakkındaki bilgilere nasıl anında erişebileceklerini göstermek üzere sahnede Krzanich’e katılarak, 2016 ve sonrasında daha fazla yeniliğin sözünü verdi.
  • Oakley ve Intel, “Radar Pace” adını taşıyan, sesle etkinleştirilen ve gerçek zamanlı bir koçluk sistemi olan akıllı gözlüğün ön gösterimini yaptılar. Oakley, Intel’in akıllı teknolojili, premium, lüks ve spor gözlükleri üreteceği ilk Luxottica Group markası olma özelliğini de taşıyor. Intel teknolojisiyle geliştirilen ve Oakley’nin yüksek kaliteli tasarımıyla ve malzemeleri ile işlenen akıllı gözlük, koşuculara, bisikletçilere ve fitness severlere anında geri bildirim ve analiz sunacak.Gerçek zamanlı olarak performanslarını geliştirmelerine yardımcı olacak.

Yaratıcılık artık daha özgür

Altı GRAMMY ödüllü dünya müzik ikonu Lady Gaga, yaptığı açıklamayla Intel ile Şubat 2016’da tanıtılacak olan resmi “Next Generation of GRAMMY® Moments” programı kapsamındaki Intel ve The Recording Academy® arasındaki ilk işbirliğini duyurdu. Programın detayları Şubat ayındaki GRAMMY haftasında paylaşılacak.

Sürdürülebilir bir dünya teknolojiyle mümkün

Sürdürülebilirlik alanında lider markalardan Intel, “çatışmasız” mikroçipleri ile yıllardır üretim yapıyor. Tedarik zinciri organizasyonu dahil olmak üzere mikroişlemcilerin ve tüm ürün gamının “çatışmasız” olacağı konusunda da bu etkinlikte söz verildi. Intel için tedarik zincirinde hesap verebilirliği korumanın, sürekli bir süreç olduğu vurgulandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>