CES 2019 ’da 5G ve yapay zeka konuşuldu!

0

CES 2019'da 5G ve Yapay Zeka konuşuldu.

Geleceğin teknolojilerinin tanıtıldığı CES 2019 teknoloji fuarı Las Vegas‘da gerçekleşti. 4.500’den fazla katılımcı, Las Vegas’daki 2,9 Milyondan fazla net metrekarelik fuar alanında 180.000’e yakın katılımcıyla en son teknolojik yeniliklerini sergiledi. Küresel markalardan vizyoner girişimlere kadar bir çok katılımcının bulunduğu fuarda gelecekte bizi nasıl teknolojilerin karşılayacağını görmüş olduk.

Tüketici Teknolojileri Birliği Başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, “CES, küresel sorunları çözmek ve dünyadaki yaşamları iyileştirmek için inovasyonun gücünü göstermektedir.” dedi. “CES’teki tutku ve fikirler bunu en önemli küresel teknoloji etkinliği ve yılın en ilham verici haftası haline getiriyor.”

Intel CES 2019’da neler tanıttı? (Video)

CES Genel Başkan Yardımcısı Karen Chupka, “Her iş, günümüzde başarılı olmak için teknolojiyi kullanmalıdır.” dedi. “Procter & Gamble, John Deere ve Raytheon gibi şirketler bunu CES 2019’da kanıtladı.”

CES 2019 açılış aşamasında AMD,AT&T, IBM, LG ve Verizon gibi teknoloji alanındaki en büyük isimler yer aldı. Tüketici Teknolojileri Birliği, 2019 Uluslararası İnovasyon Skor Kartı derecelendirmesinde ülkelerine inovasyonu ne kadar iyi desteklediklerini açıkladı ve kadınlara, diğer az temsil edilen girişimcilere ve girişimlere odaklanan şirketlere 10 Milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Ayrıca, hızla değişen gelecekte rekabet edebilmek için gereken becerileri araştıran en yeni kitabı “Ninja Future”ı yayımladı.

CES 2019’da 5G ve Yapay Zekanın Etkisine değinildi!

CES, 5G ekosisteminin ulaşım, sanal gerçeklik, spor teknolojisi ve dijital sağlık konusunda nasıl önem taşıdığını gösterdi. Verizon CEO’su Hans Vestberg, “5G her şeyi değiştirecek. 5G, kablosuz teknolojisinden gördüğümüzün çok daha fazlasını vaat ediyor.” dedi. AT&T Communications CEO’su John Donovan şirketin 5G Evolution ağının lansmanını yaptı.

CES 2019'da 5G ve Yapay Zeka Konuşuldu.

CES 5G’nin hayatımızda önemli bir yere sahip olacağını gösterdiği gibi yapay zekanın da hayatımızı bir çok alanda etkileyeceğini gösterdi.

CES 2019, Bell Helicopter’den bir hava taksisi ve Harley-Davidson’dan bir elektrikli motosiklet de dahil olmak üzere, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden 11’inin taşımacılığın geleceğine dikkat çeken bir gösteri oldu. Hayat kurtaran kendi kendine sürüş teknolojisi daha fazla erişilebilirlik sağlayacak ve üretkenliği arttıracak.

 

CES Spor Bölgesi, tüm spor teknolojisini sergiledi. Akıllı mekanlardaki yenilikler, antrenman ve sanal gerçeklik, spor yapma, izlenme ve tecrübe etme biçimini değiştirecek sürükleyici içerik yaratmaya yardımcı olacak. Twitter CEO’su Jack Dorsey ve NBA komiseri Adam Silver, ortaklıklarının sosyal medyanın taraftar katılımını destekleyebileceğini nasıl kanıtladığını anlattı.

C Space, içerik pazarlamacıları, Hollywood’u, reklam endüstrisini, medyayı ve Proctor & Gamble’dan Marc Pritchard’ı IBM’den Michelle Peluso’yu, Unilever’den Keith Weed’i, marka pazarlamanın ve eğlencenin geleceğini keşfetmek için bir araya getirdi. Sergiler ve konferans oturumları Yapay Zekanın pazarlama ve tüketici katılımı, mobil, üst düzey video ve içerik tüketiminin üzerindeki etkisini araştırdı.

CES 2019'da 5G ve Yapay Zeka Konuşuldu.

CES’teki yeni girişimlere ev sahipliği yapan Eureka Park, yıkıcı yenilikler sunan, yatırımcıların ve büyük markaların dikkatini çeken 50’den fazla ülkeden 1.200’den fazla şirkete sahipti. Ring, Benjilock ve LifeFuels gibi başarılı şirketleri başlatan Eureka Park, Tüketici Teknolojileri Birliği Vakfı ve AARP sponsorluğunda bir yarışma düzenledi.

260’dan fazla doktor ve diğer sağlık uzmanları, CES’te ilk kez Sürekli Tıp Eğitimi (CME) kredisi sunan Dijital Sağlık Zirvesi’ne katıldı.

Teknolojiler dünyayı sağlıklı, güçlü ve güvenle tutacak. YOLK ve Zero Mass Water gibi şirketlerden gelen sürdürülebilir teknolojiler, verimli enerji çözümleri üretecek. Böylece gelişmekte olan ülkelere içme suyu sağlanmasında yardımcı olunacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>