CES 2022 COVID nedeniyle erken bitecek

0

CES 2022 COVID

Alınan yeni kararla birlikte CES 2022 COVID nedeniyle erken bitecek. Konferansın bir gün erken bitirileceği duyuruldu.

CES 2022 COVID nedeniyle erken bitiyor

Son iki hafta içinde, BMW, Intel, AMD, GM, Google, T-Mobile, Amazon, Microsoft dahil olmak üzere bir dizi büyük şirket CES’te fiziksel olarak yer almayacaklarını duyurdu.

Her yıl yaklaşık olarak 10 binden fazla insanı çeken, dünyanın en büyük teknoloji konferansı, eski tadında değil diyebiliriz.

CES’e günler kala ABD, COVID’de yeni ve korkunç bir rekor kırdı: günlük olarak bildirilen en yüksek enfeksiyon sayısını bildirdi. Las Vegas, COVID testlerinin yüzde 11’inin pozitif sonuç verdiği Nevada, Clark County’de bulunuyor. Nevada’nın COVID izci, Clark County’yi yüksek hastalık bulaşma alanı olarak işaretliyor.

CTA, e-postayla yaptığı açıklamada, 2 bin 200’den fazla katılımcının CES için şahsen onaylandığını söyledi. CTA’nın başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, katılımcıların Las Vegas’a seyahatlerini azalttıkları için gösterinin “devam edeceğini ve devam etmesi gerektiğini” söyledi. Bugünkü duyuruda CTA, son iki hafta içinde 143 şirketin yüz yüze sergilere kaydolduğunu söyledi. CTA ayrıca katılımcılardan konferansa girmeden 24 saatten daha kısa bir süre önce COVID-19 için test yapmalarını istedi ve buna yardımcı olmak için ücretsiz hızlı testler verecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>