Çevik organizasyonun liderleri sırlarını açıklayacak

0

Şirketlerin yazılım üretme süreçlerini dönüştürerek, verimliliğin ve performansın artmasını sağlayan Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme yaklaşımının yaygınlaşması amacıyla kurulan Agile Turkey, sektörün önde gelen isimlerini Agile Turkey Summit’te buluşturuyor. İstanbul Dedeman Otel’de 24 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek olan Türkiye ve bölge ülkelerdeki ilk ve en büyük Agile etkinliğinde, Skype, Vodafone, IBM, Groupon, The Guardian ve Avea gibi şirketlerden konuşmacılar, başarıya ulaştıran Agile dönüşüm süreçlerini ve başarı sırlarını anlatacak.

Geçen yıl 77 şirketten 215 katılımcı ile gerçekleşen ve sponsorları arasında IBM, BKM, ACM, Monitise ve scrum.org’un bulunduğu Agile Turkey Summit’e bu yıl da sadece Türkiye’den değil bölge ülkelerden de katılım olması bekleniyor.

Küresel şirketlerin başarı hikâyeleri Agile Turkey Summit’te

Türkiye’deki profesyonelleri ‘Agile’ yöntemler hakkında bilgilendirmek ve bölge ülkelerde bir deneyim paylaşım platformu yaratabilmek için düzenlenen etkinliğin keynote konuşmacıları arasında Skype Agile Dönüşüm Lideri Tony Grout ve Liderlik Dönüşümü Danışmanı ve yazar Niels Pflaeging yer alıyor.

Skype’ın sürdürülebilir şirket çevikliğine sahip olması sürecini yürüten Tony Grout,  hızla büyüyen 1500 mühendisin çalıştığı bir şirkette zorlu dönüşüm sürecinin nasıl yönetebileceği ile ilgili deneyimlerini paylaşacak.

Markalar için ‘Oyun’ zamanı

BrandNewGame Kurucusu, Oyunlaştırma Gurusu Bart Hufen ise değişim yönetiminde “oyunlaştırma” konseptine odaklanan kitabı “Playing On The Job” da anlattığı metodoloji olan “Game Storm” u dinleyicilerin deneyimlemesini sağlayacak.  Groupon Global Mühendislik Bölüm Başkanı Micheal Norton da daha iyi yazılımlar yaratmak için ekiplerin daha iyi nasıl çalışabileceğini anlatacak.

Değişimi başlatmak gerek

Dünyaca ünlü isimlerin Agile deneyimlerini, çıkardıkları dersleri ve bu süreçleri sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için başarı sırlarını paylaşacakları Agile Turkey Summit’te konuşacak diğer bir isim ise Monitise Agile Lideri Andrew Hiles. Son 7 yılda çok disiplinli ekiplerde Agile yaklaşımlarını uygulayan Hiles, başarıya giden yolda yapılması gerekenleri aktaracak.

Etkinlikle iGi Partners Kurucusu ve CEO’su Bernard Marie Chiquet’in yanı sıra birçok büyük ölçekli şirketin değişim sürecinde imzası bulunan Scrum.org Direktörü Gunther Verheyen , Scrum’ın yaratıcısı Ken Schwaber ve The Guardian Developer Yöneticisi Robert Rees de konuşmacı olacak yer alacak.

Türkiye’de agile uygulamaları
Agile Turkey Summit 2014 zengin içeriği ile dünya çapındaki önemli konuşmacılarının yanı sıra Türkiye’de Agile’ın lider uygulayıcılarını da bilişim sektörü ile bir araya getirecek. Vodafone Agile Çözümler Kıdemli Yöneticisi Erhan Köseoğlu, Scrum sayesinde Vodafone Türkiye BT Ekibi’nin daha kaliteli ürünleri pazara daha hızlı nasıl sürmeyi başardıklarını ve nasıl etkin bir ekip performansı yakaladıklarını anlatacak. Avea Agile Studio Yöneticisi Selçuk Alimdar ise Agile dönüşümün BT dışındaki departmanlarda nasıl uygulandığını paylaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>