Çevrimiçi alışveriş için otomat kullanımı artıyor

0

Çevrimiçi alışveriş

Walmart, çevrimiçi alışveriş deneyimini iyileştirmek için Pickup Towers projesini genişletiyor. Çevrimiçi alışveriş için 500’den fazla yeni kulenin açılacağı belirtiliyor.

Çevrimiçi alışveriş için Pickup Towers

Walmart bu hafta yaptığı bir açıklamada, yıl boyunca ABD’deki mağazalarına 500’den fazla ek Pickup Tower açacağını duyurdu. Müşterilerin çevrimiçi alışverişlerini dağıtan yüksek teknolojili satış makineleri olan Pickup Tower, ilk olarak 2017 yılında yaklaşık 200 mağazaya tanıtılmıştı. Müşteriler mağazadan satın alma seçeneğini seçtiklerinde bu kuleler ile ürünlerini hızlı ve kolay bir şekilde temin edebiliyor.

Müşteriler bu otomat ile alımda satıcıya güven duyarken, Walmart da nakliye masraflarından büyük ölçüde kurtuluyor. 6700 adet kamyon filosu olan firma, bu sayıyı 4700’e indirerek işlemlerini tamamlayabilecek duruma geldi. Ayrıca mağazadan teslimatın 2 iş günü içerisinde  ücretsiz gerçekleşmesi de müşterilerin ilgisini çeken bir diğer nokta oluyor.

Walmart, geçen yıl tanıtımlarından bu yana kulelerden yarım milyondan fazla siparişin alındığını belirtti. Program başarılı olduğu için Walmart, ABD genelinde 700’den fazla mağazaya, ABD nüfusunun yüzde 40’ına ulaşacak şekilde daha fazla kule açacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>