Techinside Google News
Techinside Google News

Cezaevinden teknoloji sektörüne giden yol

Eski bir suçlu, özel bir program ile teknoloji sayesinde hayatını değiştirdi. Cezaevinden çıkan eski mahkum, artık teknoloji sektörünün bir çalışanı.
- Advertisement -

thelastmileHuffington Post’a hikayesini anlatan Chrisfino Kenyatta Leal, teknolojinin tüm bir hayatı baştan sona değiştirebileceğinin kanıtı. Şu an RocketSpace’te Kampüs Hizmetleri yöneticisi olarak görev yapan Leal, 1994 yılında işlediği ciddi suçlar sebebiyle ömür boyu hapse mahkum edilmiş. Yıllarını hapishanede geçiren isim, 20 ay önce ise bambaşka bir hayata merhaba demiş.

ABD’deki adalet sistemi ve hükümlülerin tekrar sosyal çevreye adaptasyonu üzerine konuşan Leal, sistemin yeterli olmadığını ve kamuya kazandırılması gereken kişilerin bu konuda yetersiz destek aldığını belirtiyor. 2010 senesinde Chris Redlitz ve Beverly Parenti tarafından kurulan The Last Mile adlı oluşum ise, 6 ay süren iş ve girişimcilik programı sayesinde bahsi geçen isim gibi nicelerinin hayatını değiştirmiş.

Üç bölüme ayrılan programda sosyal medya ve mevcut teknoloji ile iş çevresi hakkında bilgi ediniyor, daha sonra sektörel fikirler ve planlama, nihayette de bu fikirlerin hayata geçirilmesi konusunda eğitiliyorsunuz. 17 yıl boyunca kilit altında kalan Chrisfino Kenyatta Leal, program sayesinde bambaşka bir kişiye dönüşmüş. 2012’de Kaliforniya’nın değişen yasaları sayesinde tekrar değerlendirmeye alınanan Leal, kendisini ömür boyu hapse mahkum eden hakim tarafından tekrar gözden geçirilmiş.

İkinci bir şans verilen eski suçlunun blog’unu, fikirlerini, hayata bakış açısındaki yenilikleri internet üzerinden inceleyen ve bunu daha sonra Leal’e anlatan hakim, hayat boyu hükmünü bozmuş ve önemli bir örneğin doğmasına vesile olmuş.

3 Temmuz 2013’te salıverilen Leal, 17 Temmuz’da RocketSpace‘teki işi için ilk adımı atmış, The Last Mile programının da desteği ile 2014’te yönetici pozisyonuna kadar yükselmiş.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

  1. cezaevlerinin başlangıç addedilmesini yanlış buluyorum. Orası toplumun öfkesini çekmiş ve ileride de çekebilecek bir güruhun sürü otağıdır. Modern insan ve pratik fikirler asla oraya uğramayacak ve oralardan doğmayacaktır. Çünkü doğal olanı budur, olağanüstünün başarısı bu doğallığı ortadan kaldırmamalıdır.

    Amerikan güreşleri aslen cezaevi sosyal programları temellidir ve TNA şirketi Impact Wrestling’le bunu mükemmel pazarlıyor. Buna karşın tek söylemleri var: ‘Kavgadan uzak durun. Bu çok kötü birşey..’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir