Techinside Google News
Techinside Google News

ChatGPT iOS’ta rekor kırıyor!

OpenAI'nin chatGPT uygulaması sekiz günde 697.000 kişi tarafından indirilerek bir rekor kırdı
- Advertisement -

OpenAI’nin chatGPT uygulaması sekiz günde 697.000 kişi tarafından indirilerek bir rekor kırdı. OpenAI, 18 Mayıs’ta uzun süredir beklenen chatGPT iOS uygulamasını piyasaya sürmüştü. O tarihten bu güne sekiz günde en çok indirilen uygulama oldu. Firma, yakında bir Android sürümünün de geleceğini duyurdu.

İlk olarak sadece ABD ve iOS cihazları için kullanıma sunulan chatGPT uygulaması, sadece sekiz gün içinde 697.000 indirme rakamına ulaşarak yapay zeka dünyasında önde gelen bir oyuncu haline geldi. Ünlü uygulama takipçisi data.ai’ye göre chatGPT, dikkat çekici bir başarı elde ederek üstün konumunu pekiştirdi. Son veriler, OpenAI’nin yapay zeka destekli sohbet botunun elitler arasında hak ettiği bir yere sahip olduğunu kanıtlıyor. Eski Başkan Donald Trump’ın Truth Social’ından sonra chatGPT, son dönemde piyasaya sürülen en başarılı uygulamalardan biri oldu.

ChatGPT’nin iOS uygulaması tamamen ücretsiz

Kullanıcıların sohbet geçmişini web ile sorunsuz bir şekilde senkronize etme imkanı sunuyor. Ayrıca, OpenAI’nin “Whisper” adlı açık kaynaklı konuşma tanıma modeli tarafından desteklenen etkileyici bir ses giriş özelliği de bulunuyor.

chatGPT uygulaması, ABD’nin yanı sıra 30’dan fazla ülkede kullanılabilir hale geldi. Bu Karar Neden Önemli: OpenAI, açıkça bir mobil uygulama oluşturma niyetini açıklamamış olmasına rağmen, chatGPT’nin büyük başarısı ve geniş beğenisi göz önüne alındığında, mobil platforma adım atmanın mantıklı bir karar olduğu ortaya çıkıyor.

Raporlar, yapay zeka destekli sohbet botunun bu yılın başlarında etkileyici bir kullanıcı kitlesi elde ettiğini ve chatGPT’yi mobil platforma taşımanın talebi ve ilgisini daha da pekiştirdiğini gösteriyor. Facebook’un 100 milyon kullanıcı dönüm noktasına ulaşması dört yıl, Instagram’ın ise iki buçuk yıl sürmüştü. chatGPT’nin bu rekoru da kıracağına kesin gözü ile bakılıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir