Techinside Google News
Techinside Google News

ChatGPT’nin kurumsal sürümü geliyor

ChatGPT kurumsal sürümü ile şirketlerin kullanımına uygun hale geliyor. Hassas şirket verilerini sızdırmadan yapay zeka desteği verecek.
- Advertisement -

ChatGPT, işinizi bir sonraki aşamaya taşımak istiyorsanız kullanabileceğiniz cazip bir araç. Şirketiniz için onlarca otomatikleştirebilir, ancak pek çok kişi onun neden bu kadar akıllı olduğunu bilmiyor. Bunun nedeni, içine koyduğunuz bilgileri kullanması. OpenAI, yapay zeka sohbet robotunu bu şekilde eğitiyor.

Yapay zeka kurumsal hayatta

ChatGPT’yi derin şirket görevlerini gerçekleştirmek için kullanıyorsanız büyük olasılıkla hassas şirket bilgilerini gireceksiniz. İnsanların bilmediği şey ise ChatGPT’nin bu bilgiyi kullanacağı. Şirket sırları OpenAI sunucularına yüklenecek. Bu bilgilerin sızdırılma ihtimali her zaman var.

OpenAI, ChatGPT’nin bu yeni sürümünü duyurdu. Chatbot’un bu sürümü, içine koyduğunuz bilgilerle güvenliğe öncelik veriyor.

Kurumsal sürüm, kullanıcılara girilen bilgiler üzerinde tam kontrol sağlıyor. Ayrıca, LLM’yi eğitmek için girdiğiniz bilgilerin hiçbirini kullanmaz. Verileriniz şirket içinde kalacağı için bu önemli bir özelliktir. Bu özellik tek başına birçok şirketi abonelik almaya itebilir

Bu yeni sürümle birlikte gelen başka özellikler de var. Bunlar arasında yüksek hızlı GPT-4’e sınırsız erişim ve genel olarak daha akıllı yapay zeka yer alıyor. Ona daha karmaşık sorular sorabileceksiniz ve o da bunları daha hızlı işleyecektir.

ChatGPT’nin bu sürümünü şirketinize entegre etmekle ilgileniyorsanız, fiyatlandırmayı öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.  Lansman haberi, yapay zeka sohbet robotlarının işyerinde ve evde giderek daha yaygın hale gelmesiyle birlikte geliyor. OpenAI, ChatGPT Enterprise’ın kullanım sınırı olmadığını ve temel ChatGPT ürününden iki kata kadar daha hızlı çalıştığını iddia ediyor. OpenAI, kurumsal sürümün aynı zamanda Mart ayında piyasaya sürülen GPT-4’e sınırsız erişimin yanı sıra gelişmiş analitik ve ücretsiz API kredilerini de içerdiğini söylüyor. Kurumsal düzeyde yapay zeka sunan diğer kuruluşlar arasında arasında IBM, NVIDIA, Hewlett Packard ve Haziran ayında 50 milyon dolar toplayan yapay zeka girişimi Reka yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir