Techinside Google News
Techinside Google News

ChatGPT’ye hafıza özelliği geliyor: Sizi unutmayacak!

OpenAI, ChatGPT'ye hafıza Ekleyerek kişiselleştirmeyi güçlendiriyor: kullanıcı tercihlerini ve sohbet geçmişini bellekte saklama yeteneği

OpenAI, dil modeli ChatGPT‘yi daha da geliştirmek amacıyla hafıza özelliğini tanıtıyor. Bu yeni özellik, ChatGPT’nin zaman içinde kullanıcıların tercihleri ve geçmiş sohbetleri hakkında edindiği bilgileri belleğinde saklamasına izin vererek, daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunma potansiyeli taşıyor.

Her bir ChatGPT’ye hafıza gelen hafıza özelliği modelinin artık kendi belleğine sahip olacağı belirtiliyor. Örneğin, Books GPT, kullanıcının okuduğu kitapları ve favori türleri otomatik olarak hatırlayabilecek. Aynı zamanda, GPT mağazasında bulunan uygulamalar da bu özellikten faydalanabilecek; Tutor Me öğrendiklerinizi, Kayak tatil tercihlerinizi ve GymStreak spor salonu ilerlemenizi takip edebilecek.

- Advertisement -

Bu gelişme, ChatGPT’ye hafıza gelen hafıza özelliği kullanıcıları daha iyi anlamasını sağlarken, aynı zamanda kişisel gizlilik endişelerini de beraberinde getiriyor. OpenAI, kullanıcının kontrolünde olduğunu ve ChatGPT’nin hassas bilgileri hatırlamayacağını vurgulayarak, gizlilik konusunda kullanıcılara güven veriyor.

OpenAI’nin getirdiği yeni özellik Varsayılan olarak, belleğin açık olacağını ve bu özelliğin ileriye dönük modelleri eğitmek için kullanılacağını belirten OpenAI, kullanıcılara bilgilerini silme veya belleği devre dışı bırakma seçeneği sunacak. Özellikle, ChatGPT Enterprise ve Teams kullanıcılarının verileri modellere geri gönderilmeyecek.

OpenAI’nin blog yazısına göre, hafıza özelliği şu anda küçük bir kullanıcı grubu için test aşamasında bulunuyor. Ancak, özelliğin hızla daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşması bekleniyor. Yapay zeka botları, kullanıcıları daha iyi anlama ve daha kişisel hizmet sunma yetenekleriyle sürekli olarak evrim geçiriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir