Cheeseburger emojisi krizi çözüldü

0

Google’ın CEO’suna kadar ulaşan bir tartışmaya neden olan Android’in cheeseburger emojisi, artık düzeltildi.

Olay büyümeden müdahale edildi

Geçtiğimiz ay yaşanan krizde, Android’in cheeseburger emojisinde peynirin köftenin altına, ekmeğin üstüne yerleştirilmesi eleştirilmiş ve sosyal medyada pek çok insan bunun yanlış olduğunu dile getirince olay Google’ın CEO’su Sundar Pichai’ye kadar uzamış, Pichai yazdığı tweet’te, yönetim kurulunun bütün işini bırakarak bu krizi çözmek üzere çalıştığını dile getirerek konuya alaycı bir yaklaşım sergilemişti. 

Ancak Google’ın konuya ciddiyetle yaklaştığı, Android’in son güncellemesiyle belli oldu. 

Android’in yeni güncellemesiyle gelen emojilere göre Google sadece peyniri köftenin üstüne taşımakla kalmamış, çok popüler olan bira emojisinde bira köpüğünün bardağın üzerinde havada asılı durması problemini de çözmüş görünüyor.

Emoji’nin yeni bir dil olarak günlük hayata ne kadar güçlü şekilde sirayet ettiğini gösteren bu örneğin ardından, teknoloji firmalarının artık emojileri çok daha dikkatli tasarlayacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>