Chevy Bolt kapalı mekanlara park edemeyecek

0

Chevy Bolt kapalı mekan

GM’in Chevy Bolt araçları, batarya yangınları nedeniyle kapalı alanlara park edemeyecek. NHTSA uyarısında Chevy Bolt kapalı mekanlara park etmemeli dedi.

Chevy Bolt kapalı mekanları kullanamayacak

Ulusal Karayolu Trafik İdaresi (NHTSA) tarafından yayınlanan bir güvenlik uyarısına göre, 2017-2019 Chevrolet Bolt EV sahipleri, araçlarını kapalı mekanlara park etmemeli veya gece boyunca gözetimsiz olarak şarjda bırakmamalı.

Bu uyarı, iki Bolt elektrikli aracın yakın zamanda alev alması ve GM’in bu araçları geri çağırması sonrasında geldi. Otomobil üreticisinin bir sözcüsü CNBC’ye verdiği demeçte, “GM’de güvenlik en yüksek önceliğimizdir ve bu sorunu araştırmak için elimizden geldiğince hızlı hareket ediyoruz” dedi.

NHTSA’ya göre, güvenlik uyarısına dahil olan araçlarda bulunan bataryalar duman çıkarabilir ve alev alabilir. ABD’de GM, yaklaşık 51.000 Bolt EV’yi geri çağırdı. Ayrıca şirket, bataryaların tam şarjın yüzde 90’ı ile sınırlayan arabalara bir güncelleme yayınladı. Herhangi bir “anomali” içeren bataryaları değerlendirme ve değiştirme sözü de verdi.

Devam eden Bolt yangın raporlarının endişe nedeni olmasının bir nedeni, 2017-2019 modellerinin Hyundai Kona ile benzer bir sorunun merkezinde aynı hücreleri kullanması. Her iki şirket de bu araçlar için pilleri LG Chem’den tedarik etti. Geçen yıl Hyundai, bir düzineden fazla yangın olayından sonra 25.564 Kona EV’yi geri çağırdı ve daha sonra 75.680 araçta batarya değişimi yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>