Chevy Bolt, Tesla’yı ilk defa geçti

0

Chevy Bolt

Chevy Bolt, Tesla, Toyota gibi model araçlar elektrikli şarj istasyonlarının yaygınlaşması kullanıcılar için daha da çekici hale geliyor. Ekim ayında elektrikli araç üreticileri arasındaki satış rekabeti daha da kızıştı.

Chevy Bolt atağa geçti

Ekim ayı satış sayılarına göre Chevy Bolt en çok satan elektrikli araç oldu. Ekim ayında 2.871 araç satan Chevy, ay boyunca 1.120 adet satan Tesla Model S’i geride bıraktı. Böylelikle Chevy, satışlarda ilk defa Tesla’yı geçme başarısı gösterdi.

Ancak toplam satış sayılarına bakıldığında ise Chevy, Tesla’nın gerisinde kaldı. Bugüne kadar 20.750 adet otomobil satan Tesla toplma satışta liderliği alırken, Chevy model satışı ise toplamda 17.000 adet sattı.

Chevy’nin diğer elektrikli araçlara kıyasla daha uygun fiyatlı olmasının son dönemde satışlarda atak yapmasında önemli bir etken olduğu belirtiliyor. Teşviklerle birlikte Chevy 30 bin dolara satılıyorken, Tesla model elektrikli araçlar 62 bin dolara satılıyor.

Ayrıca Tesla’nın üretim hedeflerini tutturamaması, Chevy’nin daha çok bayisinin bulunmasının elektrikli araç satışlarındaki dengeyi değiştirdi. Ancak Tesla Model 3 üretimine yönelik yatırımlarıyla tekrar atağa kalkacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>