Choreme web sitelerinin hızı için uyarı verebilecek

0

Choreme web

Chrome web sitelerinin hızı için kullanıcılara uyarı verebilecek. Özellikle yavaş yüklenen web siteleri, bu durumdan olumsuz etkilenecek gibi görünüyor.

Chrome web siteleri için uyarı oluşturacak

Google, arama motoru optimizasyonunda web sitelerinin yüklenme hızını öncelikli olarak ele alıyor. hızlı yüklenen web sitelerinin, yavaş yüklenen web sitelerinin önünde yer alması sağlanarak, kullanıcılara daha verimli bir internet gezintisi hedefleniyor.

İnternet tarayıcısı Chrome ise benzer şekilde yavaş yüklenen web sitelerine yönelik yeni bir adım atıyor. Yayınlanacak yeni güncellemeyle, kullanıcılar yavaş yüklenen web sitelerini ziyaret ettiklerinde kullanıcılara bir uyarı oluşturulacak. Böylelikle kullanıcıların bekleme sürelerinin Chorme’dan değil, web sitesinin yavaşlığından kaynaklandığı belirtilecek.

Chrome tarafından yapılacak olan bu güncellemeyle, yavaş web sitelerinin kullanıcılar tarafından terk edilme oranının artacağı tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>