Chroma Labs Twitter tarafından satın aldı

0

Chroma Labs Twitter

Sosyal medya platformları için hikaye oluşturmayı sağlayan Chroma Labs Twitter tarafından satın alındı. Chroma Stories isimli platform, yoğun ilgi görmekteydi.

Chroma Labs Twitter bünyesinde faaliyetlerine devam edecek

Artık birçok sosyal medya platformu, hikayeler özelliğine sahip. Kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören bu özellik için farklı uygulamalar aracılığıyla da geliştirmeler yapılabiliyor. Bu konudaki en başarılı platformlardan biri de Chroma Labs tarafından geliştirilen geliştirilen Chroma Stories uygulamasıydı.

2018 yılında 4 kişilik bir geliştirici ekibi tarafından kurulan bu başarılı platform, Twitter tarafından satın alındı. Satın alma için ne kadarlık bir ödeme yapıldığına dair ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

App Store için indirmeye sunulan Chroma Stories, iOS kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmekteydi. Satın almayla birlikte Chroma Stories’in mağazadan kaldırılacağı da duyuruldu. Mevcut yüklü uygulamanın güncelleme alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.

Twitter’ın yaptığı bu satın alma, Twitter’ın da hikayeler özelliği ekleyebileceği iddialarını gündeme getirdi. Twitter’ın böyle bir adım atıp atmayacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>