Chrome alışveriş reklamları gösterecek

0

Google Chrome alışveriş reklamları ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Canary üsürümnde, kullanıcıların geçmişine yönelik reklamlar sunulacak.

Google Chrome alışveriş reklamları üzerinde çalışıyor

Google popüler internet tarayıcısı Chrome’a yönelik sürekli olarak iyileştirmeler yaparken, gelir odaklı adımlar da atıyor. Chrome özellikle de reklam odaklı yeniliklere yer veriyor.

Chrome’un Canary sürümünde görülen yeni bir özellikle, alışveriş reklamlarına yönelik yenilik görülüyor. Google Chrome, kullanıcıların alışveriş geçmişlerini yeni sekme sayfasına reklam olarak getiriyor. Kararlı sürümle tüm kullanıcılara sunulması beklenen özellik, varsayılan olarak kapalı bir şekilde geliyor.

İsteyen kullanıcılar flags bölümü altından özelliği aktif edebiliyorlar. Bu da özelliğink kullanıcılara zorunlu olarak sunulmayacağını, tercihe bırakabileceğini gösteriyor. Bu özelliği aktif eden kullanıcılar, daha önce aradıkları ürünlere de daha kolay bir şekilde ulaşabilecekler.

Yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı. Ancak kararlı sürümde bu özelliğin kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>