Chrome için mavi ekran geliyor

0

Chrome için mavi ekran

Windows’ta birçoğumuzun yaşadığı mavi ekran sorunu, artık Chrome için de geliyor. Chrome mavi ekran ile kullanıcılara hata uyarısında bulunacak.

Chrome için mavi ekran: Chrome Canary (v81)

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı Chrome, kullanıcı memnuniyetini artırmak için periyodik olarak iyileştirmeler sunuyor. Chrome’un son olarak Chrome Canary (v81) sürümüyle yeni iyileştirmelerini duyurması bekleniyor.

Bu sürümde en dikkat çeken özellik ise mavi ekran hataları olacak. Windows’ta birçokğumuzun aldığı mavi ekran hatası, artık Chrome’da olacak. Chrome, ziyaret edilen sitelerle ilgili hata kodlarını artık mavi ekran ile kullanıcılara gösterecek. Hata kodlarıyla kullanıcılar, tarayıcılarının neden çöktüğüyle ilgili daha detaylı bilgi edinebilecek.

Chrome Canary (v81) sürümünün test aşamasında çıkıp kullanıcılara ne zaman sunulacağıyla ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>