Chrome OS için karanlık mod geliyor

0

Chrome OS için karanlık mod

Google Chrome OS için karanlık mod çalışmalarına başladı. Karanlık modun çok kısa bir süre içinde kararlı sürümle kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

Chrome OS için karanlık mod

Son dönemde uygulamalar ve web arayüzleri arasında karanlık mod yeni bir trend oldu. Sosyal medya platformlarından iş ağlarına kadar birçok platformda karanlık mod özelliği getirildi.

Chrome OS da bu trendden geride kalak istemiyor. Google tarafından başlanan çalışmayla, Chrome OS Canary için karanlık mod özelliği geliştiriliyor. Eylül ayında ilk defa çalışırken görüntülendiği belirtilen karanlık mod için halen testlerin devam ettiği belirtiliyor.

Google’ın Gmail ve Google takvim de dahil olmak üzere birçok hizmetinde karanlık modu getirmiş olmasının ardından, Chrome OS için de bu özelliğin sağlanması pek de sürpriz olmayacak.

Karanlık modu şimididen kullanmak isteyen kullancıların Chromebook’a giriş yapması ardından aşağıdaki iki URL’ye giderek, açılır menüden her iki bayrağa da yıklaması gerekiyor.

chrome://flags/#enable-force-dark

chrome://flags/#enable-webui-dark-mode

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>