Chrome bazı reklamları engelleyecek

0

Chrome reklam

Chrome reklam konusunda 15 Şubat 2018 itibariyle “Daha İyi Reklam Standartları”na uymayan web sitelerine kısıtlama getirecek. Kullanıcı dostu yaklaşım ile daha rahat gezinti sağlanacak.

Chrome reklam stratejisi

Chrome, mobil ve masaüstü cihazlarda pop-up reklamları temizleyecek. Animasyonlu reklamlar, video reklamları sesli olarak otomatik olarak oynatılan ve daha birçok rahatsız edici reklamları Şubat 2018 itibariyle engelleyecek. Pop-up reklamlar içeren standart masaüstü reklamlar, sesli video reklamları otomatik olarak oynatma, geri sayımlı öncül reklamlar Chrome tarafından filtrelenecek.

Google SVP’lerinden Sridhar Ramaswamy, büyük ve küçük tüm içerik geliştiricilerinin çalışmalarını reklamcılıktan ziyade daha sürdürülebilir bir şekilde yürütmesi gerektiğini vurguladı. Böylelikle kullanıcılara sade bir şekilde içerik sunulurken, web siteleri daha yenilikçi gelir modeli sağlamaya çalışacak.

Google yaptığı açıklamada, kendi reklamlarının bile silineceğini duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>