Chrome şifre güvenliğini artırıyor

0

Chrome şifre

Chrome şifre güvenliğini artırmak için yeni sürümünü yayınlayacak. 79 sürümüyle kullanıcılar, şifreleri çalındığında uyarılacak.

Chrome şifre güvenliği için yeni güncelleme

Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome, güvenlik önlemlerini artırarak kullanıcı sadakatini sağlamayı hedefliyor. Bunun için internet tarayıcısının 79 sürümüyle, yeni bir özellik eklenecek.

Chrome 79, kullanıcıların şifreleri çalındığında kullanıcılara uyarı verecek. Bunun için çalınan şifreler ile Chrome’un mevcut şifre veri tabanında kıyaslama yapılacak. Eğer eşleşme olursa, ilgili kullanıcı şifresinin çalındığı belirtilerek uyarılacak.

Ancak bu özellik de beraberinde bazı tartışmaları getirdi. Bazı kullanıcılar, şifrelerin veri tabanında saklanmasının da güvenlik açıklarına yol açabileceğini belirtti. Chrome daha önce eklentiler aracılığıyla şifre güvenliğini sağlamaya çalışıyordu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>