Chrome uzantısı Shitcoin Wallet veri hırsızlığı yaptı!

0

Chrome uzantısı Shitcoin Wallet

9 Aralık’ta hizmete başlayan Chrome uzantısı Shitcoin Wallet, özel bilgileri yakalamaya çalışırken tespit edildi. Bu uzantının kötü amaçlı kod kullandığı öğrenildi.

Chrome uzantısı Shitcoin Wallet kullananlar dikkat!

Kripto para sektörü, yatırımcılar için büyük fırsatlar taşıyor olsa da bu sektörde birçok dolandırıcı da bulunuyor. Farklı iş modelleri ve farklı yazılımlarla yatırımcıların ve kullanıcıların verileri tehlikeye girebiliyor.

Son olarak 9 Aralık’ta yayınlanan Shitcoin Wallet isimli Chrome uzantısı, veri hırsızlığı yaparken yakalandı. Bu uzantıya JavaScript kodunun entegre edildiği ve bu kodla kullanıcının şifrelerinin çalınabildiği tespit edildi. Konuyla ilgili açıklama MyCrypto platformunda Güvenlik Direktörü olarak çalışan Harry Denley tarafından yapıldı.

Denley, bu uzantıyı kullanan kişilerin dikkatli olması gerektiğini ve güvenlik bilgilerini değiştirmesi gerektiğini vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>