Techinside Google News
Techinside Google News

Chrome, yapay zeka kullanarak duvar kağıdını değiştirme özelliğini test ediyor

Chrome, popüler tarayıcısına yapay zeka (AI) özelliklerini eklemeye devam ediyor. AI kullanan yeni bir duvar kağıdı özelliği keşfedildi.

Google Chrome, popüler tarayıcısına getirdiği yeni yapay zeka özelliğiyle kullanıcılarını daha önce deneyimlemedikleri bir kişiselleştirme seviyesine taşımayı hedefliyor. Yapay Zeka için Ayarlar’a eklenen “Gelişmiş” bölümün ardından, kullanıcılar şimdi tarayıcılarında duvar kağıdını değiştirmenin keyfini çıkarabilecekler.

Bu keşif, sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinde @Leopeva64 tarafından paylaşıldı ve tarayıcının deneysel kanalında bulunan “Genişletilmiş Tema Galerisi” adlı geçişin, yeni özelliği temsil ettiğini gösteriyor. Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, tarayıcı “Chrome’u Özelleştir” adlı yan paneli açarak gelişmiş duvar kağıdı arama seçeneklerini kullanıcının beğenisine sunuyor.

- Advertisement -

Ayrıca, daha önce mevcut olan “Oluştur” ve “Sekmeleri Düzenle” gibi seçenekler de kullanıcılar için hala erişilebilir durumda. “Oluştur”, Microsoft Edge’de zaten bulunan benzer bir özellikle metni yeniden ifade etmekte kullanıcıya yardımcı olan yapay zekayı içeriyor. Diğer bir özellik olan “Sekmeleri Düzenle”, kullanıcılara sekme düzenini düzenleyerek daha düzenli bir gezinti sağlama imkanı sunuyor.

Ancak, bu yeni özellik Google Chrome’un yapay zeka odaklı güncellemelerinin son noktası olmayacak gibi görünüyor. Microsoft’un önemli rakiplerinden biri olan şirket, Bing AI sohbet robotunu Chrome’da kullanıma sundu, bu da tarayıcı savaşlarında yeni bir aşamayı işaret ediyor.

Bu güncelleme, kullanıcıların tarayıcı deneyimini daha önce hiç olmadığı kadar özelleştirilebilir!

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir