Çin 5G teknolojilerine yöneliyor

0

Çin 5G

Salgın dönemini teknolojik gelişim anlamında fırsata çevirmek isteyen Çin 5G teknolojilerine yöneliyor. Çin özellikle 5G ile takip sistemleri üzerine çalışıyor.

Çin teknolojileri için çalışıyor

Salgın ile mücadelede teknolojik birçok yenilik de gündeme geldi. Vatandaşların izlenebildiği ve takip edilebildiği sistemler, sosyal mesafe uyarısı veren sistemler bu dönemin öne çıkan teknolojileri oldu.

Salgın nedeniyle 5G ile birçok konu da gündeme geldi. Hatta koronavirüsün yayılmasında 5G ağının etkili olduğuna yönelik yanıltıcı haberler büyük bir gündem yarattı. Bu yanlış haberler nedeniyle İngiltere ve Hollonda gibi ülkelerde vatandaşlar 5G istasyonlarını bile yaktılar.

Çin tüm dünyayı etkisi altına alan salgın döneminde yenilikçi teknolojilerle ön plana çıkmaya çalışıyor. Çin’in son aylarda yaptığı en önemli çalışmalardan biri de 5G ile kontrol edilebilen drone’lar oldu. Drone’lar ile gezilen bölgelerde halkın sosyal mesafeye uyup uymadıkları takip ediliyor. Ayrıca drone’lar ile dezenfektan sıkılarak hijyen önlemleri de alınıyor.

Tüm bunlara k olarak termal kamera sistemine de sahip olan drone’lar, sıcaklık takibi yapabiliyor. Çin, 5G teknolojilerini yenilikçi bir şekilde kullanarak, salgına karşı önemli bir mücadele veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>