Çin algoritma değişikliğine gidiyor

0

Çin algoritma

Çin algoritma değişikliğiyle vatandaşların yaptığı yorumların sıralanmasına yönelik yeni düzenleme yapıyor. Böylelikle olumlu yorumlar ön plana çıkarılacak.

Çin algoritma değişikliğiyle yeni strateji oluşturuyor

İnternet kullanımı konusunda en baskıcı ülkelerden olan Çin, gelen tüm tepkilere rağmen bu konudaki baskılarına devam ediyor. Çin, son olarak kullanıcıların internet aramalarına yönelik yeni bir kısıtlama getiriyor.

Yapılan algoritma değişikliğiyle, Çin hükümeti için yapılan olumsuz yorumlar ön plana çıkarılmayacak. Bunun yerine Çin Hükümetini destekleyici yorumlar internet aramalarında öncelikli olarak gösterilecek. TikTok ve Weibo gibi birçok teknoloji devi şirketin ve hizmetin çıkış noktası olan Çin’de böyle bir strateji uygulanması büyük tepkilere neden oluyor.

Mevcut sistemi desteklemek üzerine kurulu olan yeni algoritmanın, 1 Mart itibariyle uygulamaya geçeceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>