Çin blockchain projesi için pilot bölge seçiyor

0

Çin blockchain

Çin blockchain projesi için pilot bölge seçtiğini ve uygulama alanlarını belirlediğini duyurdu.

Çin blockchain projesinin kapsamını belirliyor

Çin “blok zincirinin yenilikçi uygulamasını gerçekleştirmek” için 15 pilot bölge seçti ve çeşitli uygulama alanları belirledi.

Siber Uzay İdaresi’nin resmi Wechat sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, pilot bölgeler Çin’in başlıca şehirlerinden Pekin ve Şanghay’ın yanı sıra güney Guangdong ve Sichuan eyaletlerindeki Guangzhou ve Chengdu’yu içeriyor. Pilot bölgeler dışında hastaneler, üniversiteler ve SAIC-GM-Wuling Automobile, China National Offshore Oil Corp, Beijing Gas Group ve Industrial and Commercial Bank of China gibi şirketler de dahil olmak üzere 164 kuruluş, blockchain pilot projelerini yürütmek üzere seçildi.

Kuruluşlar, imalat, enerji, devlet ve vergi hizmetleri, hukuk, eğitim, sağlık, ticaret ve finans ve sınır ötesi finans gibi alanlarda projeleri yürütecek. Açıklamada, “Veri paylaşımını teşvik etmede, iş süreçlerini optimize etmede, işletme maliyetlerini düşürmede ve güvenilir bir sistem inşa etmede işbirliği verimliliğini artırmada blok zincirinin rolüne tam anlamıyla sahip çıkmalıdır” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>