Çin çevrimiçi reklamlar için uyarıyor

0

Çin çevrimiçi reklamlar

Çin çevrimiçi reklamlar için uyarılarda bulunarak, internet kullanımını engellememeyi istiyor. Bunun için Çin’deki düzenleyici kurum yeni kurallar da öneriyor.

Çin çevrimiçi reklamlar için kurallar üzerine görüşüyor

Çin’in piyasa düzenleyicisi, reklamların normal internet kullanımını etkilememesi veya kullanıcıları yanlış yönlendirmemesi de dahil olmak üzere çevrimiçi reklamcılık gözetimini artıracak yeni kurallar önerdi.

Çin’deki yetkililer, bu yıl teknolojiye vurgu yaparak bir dizi endüstride düzenlemeleri sıkılaştırdı. Arama devi Baidu Inc ve oyun yayıncısı Tencent Holdings, son üç aylık sonuçlarda, pandemi ve Çin’in düzenleyici baskısından etkilenen reklam satışlarına yönelik kısa vadeli görünümün zayıf göründüğü konusunda uyardı.

Piyasa Düzenleme Devlet İdaresi, İnternet reklamcılığının “sosyalist manevi medeniyetin kurulması ve Çin ulusunun mükemmel geleneksel kültürünün tanıtımı için gereksinimleri karşılaması” gerektiğini söyledi. Önerilen kurallar, platform operatörlerini, reklamcıları ve reklamları kaydetmek ve incelemek için bir sistem kurmaya ve “bilgi hizmetlerini kullanarak görüntülenen ve yayınlanan reklamların içeriğini izlemeye ve incelemeye” çağırıyor. Ayrıca, “küçüklerin fiziksel ve zihinsel sağlığına elverişli olmayan” tıbbi tedavileri, kozmetik ürünleri ve çevrimiçi oyunları tanıtan küçükleri hedefleyen reklamların yasaklanmasını da gerektiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>