Çin dijital para piyangosu düzenliyor

0

Jack Dorsey Bitcoin

Çin, yeni çıkaracağı kripto paranın kullanımını promote etmek için ülke çapında bir piyango düzenleyeceğini duyurdu.

Dijital para dünyasına hazır mısınız? Çünkü geliyor!

Kimlik numaraları üzerinden random olarak seçilecek bir vatandaşa 1.5 milyon dolar, diğer vatandaşlara ise 30 dolar değerinde kripto para hediye edilecek. 30 dolar alacak vatandaşların sayısı ise 50 bin.

Vatandaşlar, dijital cüzdanlarına tanımlanacak yeni kripto paralarını ülke içindeki binlerce farklı mağazada alışverişlerinde kullanabilecekler.

Bu piyangonun önümüzdeki günlerden Çin medyasının gündemindeki en önemli konu olacağı da tahmin ediliyor. Böylece 2 milyara yakın Çin vatandaşına yeni dijital Çin para birimi tanıtılmış ve kullanımı teşvik edilmiş olacak.

Dünya böylece nakitsiz dijital para düzenine bir adım daha yaklaşıyor. Çin gibi bir devin dijital/kripto para kullanımını teşvik etmeye başlaması, çok önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilebilir.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>