Çin dijital para testlerinde 10 milyonu geçti

0

Çin dijital para

Çin dijital para testlerinde dünyaya öncülük etmeye devam ediyor. Teste katılan kişi sayısı 10 milyonu geçerek, yeni rekor kırıldı.

Çin dijital para testlerine devam ediyor

Kripto paralarla finans alanında dijitalleşmede yeni bir döneme girilirken, birçok ülke dijital para testleri yapıyor. Çin ise bu konuya liderlik ediyor.

Çin Merkez Bankası Başkanı Fan Yifei, dijital para testlerine katılımı artırmaya devam ettiklerini söyledi. Bu testlerde katılımcı sayısının 10 milyonu geçtiği vurgulandı. Stablecoinleri finans sistemi için riskli bulan Yifei, kendi dijital para testlerinde 10 milyondan fazla kişinin olduğuna dikkat çekti.

2019 yılında başlayan testler için Çin hükümeti birçok farklı teşvik uyguluyor. Bununla birlikte 2022 Kış Olimpiyatları’nda dijital yuan kullanılması da hedefleniyor.

Kripto paralarla adeta mücadele eden Çin, madencilik tesisleri için de yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlarla birlikte ülkedeki ana odak noktasının dijital yuan olması hedefleniyor.

Çin’in yaptırımlarından dolayı Bitcoin’in değerinde ciddi bir dalgalanma yaşanırken, madencilik tesisleri tamamen kapatılmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>