Çin dijital Yuan dağıtacak

0

Çin dijital Yuan

Yapılan testler kapsamında Çin dijital Yuan dağıtacak. Toplamda 3 milyar dolar değerindeki dijital Yuan, vatandaşlar tarafından alışverişte kullanılabilecek.

Çin dijital Yuan dağıtımına başlıyor

Kendi resmi para biriminde dijitalleşmeye giden Çin, bu kapsamda testlerini de genişletiyor. Günlük kullanımda vatandaşları dijital Yuan’a ısındırmak ve kullanım sırasındaki durumu test etmek için Çin, dijital Yuan dağıtımı yapacak.

Suzhou kentinde yapılacak çekilişle 100 bin şanslı kişiye dijital Yuan verilecek. 5 Aralık’ta kayıtları başlayan ve 6 Aralık’ta kayıtları son bulan çekilişle 100 bin kişinin her birine yaklaşık 30 dolar değerindeki 200 yuan verilecek.

Çekilişin sonuçları 11 Aralık’ta açıklanacak. Bununla birlikte Double 12 Online alışveriş festivalinde kullaınıclar için avantaj sağlanacak. Dağıtılan dijital Yuan’lar 12-27 Aralık tarihlerinde şehirdeki belirli mağazalarda ve JDCom gibi dev online mağazalarda kullanılabilecek.

Çin, bu çekilişle vatandaşları dijital Yuan’a alıştırmayı ve dijital Yuan kullanımı sırasında oluşabilecek muhtemel sorunları çözmeyi hedefliyor.

Suzhou’da daha önce benzer şekilde 50 bin şanslı kişiye toplam değeri yaklaşık 1.5 milyon dolar olan dijital Yuan dağıtılmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>