Çin düzenleyici tedbirlerini artırıyor

0

Çin düzenleyici tedbir

Çin düzenleyici tedbirlerini artırarak, ABD merkezli şirketleri zor durumda bırakıyor. Çin Halk Bankası’ndan bir yönetici, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Çin düzenleyici tedbirleri ile önlem alıyor

Çin Halk Bankası (PBOC) Finansal İstikrar Departmanı başkanı Sun Tianqi, ABD’de listelenmiş Futu Holding ve UP Fintech Holding gibi firmaların karşı karşıya olduğu düzenleyici risklere işaret eden son raporlara ilişkin ilk resmi yorumda bulundu. Çin’de lisanslı olmayan çevrimiçi aracı kurumların internet üzerinden Çinli müşterilere hizmet veriyorlarsa yasa dışı işler yürüttüğünü söyledi.

Tianqi: “Sınır ötesi çevrimiçi aracı kurumlar Çin’de ehliyetsiz araç kullanıyor. Yasa dışı finansal faaliyetler yürütüyorlar” dedi.

Futu ve Fintech’in Nasdaq listesindeki hisseleri, Pekin’in düzenleyici hedeflerinde bir sonraki olacağı endişesiyle düştü. Çin, teknolojiden kripto para birimine ve mülke kadar değişen sektörleri hedef alan bir dizi sıkı önlem başlattı.

Şanghay’daki Bund Zirvesi’nde konuşan PBOC’den Sun, yalnızca denizaşırı lisanslara sahip bazı çevrimiçi aracı kurumların esas olarak anakara Çinli yatırımcılara hizmet vererek ABD ve Hong Kong hisse senetleri ticareti yapmalarına izin verdiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>