Çin eyaletleri kripto para madenciliğini yasaklıyor

0

Çin kripto para madenciliği

Çin’in kripto para madenciliğine karşı tutumu gittikçe sertleşiyor. Daha fazla Çin eyaleti kripto para madenciliğini yasaklıyor.

Çin eyaletleri kripto para madenciliğine karşı duruyor

Çin’in kuzeybatı eyaleti Qinghai’deki yetkililer ve komşu Xinjiang’dan bir bölge, Pekin’in endüstriyi çökertme çağrısını uygulamaya koymasıyla kripto para madenciliği projelerini iptal etmeye karar verdi.

Küresel Bitcoin üretiminin yarısından fazlasını oluşturan Çin’de madenciler, yasak uygulamaya başlanan eyaletlerden başka bölgelere taşınmaya başladı. Hong Kong merkezli Babel Finance’in Finansal Hizmetler Genel Müdürü Lei Tong: “Asya’daki madencilik endüstrisi için bir dönüm noktasında duruyoruz” dedi.

Tong, mevcut düzenleyici ortam büyümeleri ve işlerinin ölçeklenmesi için elverişsiz olduğundan, birçok madenci şimdi gelecekteki operasyonel planlarını ciddi bir şekilde yeniden değerlendiriyor ifadelerini kullandı.

Büyük veri ve süper bilgi işlem merkezleri işlettiğini iddia eden projeler oluşturan kripto madencileri cezalandırılacak ve şirketlerin madencilik faaliyetlerine alan veya güç kaynağı sağlamaları yasaklanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>