Çin hükümeti kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti

0

Çin hükümeti kripto para

Çin hükümeti kripto para işlemlerini yasa dışı ilan eden açıklamasını yeniledi. Çin Merkez Bankası, ticari faaliyetlerin yasa dışı olduğunu vurguladı.

Çin hükümeti kripto para işlemlerine tutumunu yeniledi

Çin Merkez Bankası, kripto para birimi işlemlerini yasaklayan ve denizaşırı borsaların Çin’deki insanlara hizmet sunmasını yasa dışı hale getiren bir not yayınlayarak kripto para birimi konusundaki tutumunu yineledi.

Çin Merkez Bankası’nın web sitesinde yayınlanan bir bildiride, “Sanal para birimiyle ilgili ticari faaliyetler yasadışı finansal faaliyetlerdir” dedi.

“Ekonomik ve finansal düzeni bozmak” ve kumar, dolandırıcılık, piramit şemaları, kara para aklama ve hırsızlık gibi “yasadışı ve suç faaliyetlerini” kolaylaştırmak için kripto para birimini çarptılar.

Bildirimde, Bitcoin, ETH ve TEDA’nın “yasal para birimiyle aynı yasal statüye sahip olmadıkları” açıkça belirtildi. Şu anda yasaklanmış olan kripto para birimi ile ilgili tüm faaliyetler listelenmeden önce, “Yasal değiller ve piyasada para birimi olarak kullanılmamalı ve kullanılamazlar” denildi. Bunlar; sanal para birimi değişimi işlerini yürütmek, sanal para birimlerini merkezi bir karşı taraf olarak alıp satmak, sanal para işlemleri için bilgi aracısı ve fiyatlandırma hizmetleri sağlamak, token ihraç finansmanı, sanal para türev işlemleri ve daha fazlasını içeriyor.

Çin Ulusal İnternet Finansmanı Birliği, Çin Bankacılık Birliği ve Çin Ödeme ve Takas Birliği, üyelerinin kripto para birimleriyle ilgili işlemlere dahil olmaktan kaçınmasını talep etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>