Çin kritik veri transferi için önlem alıyor

0

Çin veri transferi

Çin kritik veri transferi yapan kuruluşlar için önlem alıyor. Çeşitli önlemler alınması ve risk değerlendirmesinin yapılması isteniyor.

Çin kritik veri transferi için risk değerlendirmesi istiyor

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) Cuma günü yaptığı açıklamada, büyük teknoloji şirketlerinin “kritik verileri” ihraç etme yönetimini ve veri güvenliği risk değerlendirmelerini hızlandırmaları gerektiğini söyledi.

Bir sivil toplum kuruluşu olan China Internet Society of China, Çin’in Veri Güvenliği Yasasının uygulanmasını ele almak için Alibaba ve fintech iştiraki Ant Group, Tencent, ByteDance, Meituan, Baidu ve diğerlerinden temsilcilerle bir araya geldi.

Çin, veri güvenliği ve kullanıcı gizliliğine yönelik politikasını yeniliyor. Eylül ayında, “kritik verileri” işleyen şirketlerin risk değerlendirmeleri yapmasını ve yetkililere rapor sunmasını gerektiren Veri Güvenliği Yasasını uygulamaya alınacak. Ayrıca, Çin’in ulusal güvenliğini etkileyen verileri işleyen kuruluşlar, yıllık incelemelere sunmak için de çağrılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>