Çin ödeme hizmeti şirketlerine önlem alıyor

0

Çin ödeme hizmeti

Çin ödeme hizmeti şirketlerine karşı önlemlerini artırıyor. Alibaba’ya uygulanan önlemler, diğer şirketlere de uygulanacak.

Çin ödeme hizmeti şirketlerini kontrol edecek

Çin Merkez Bankası yaptığı açıklamada, e-ticaret devi Alibaba’nın finansal teknoloji iştiraki Ant Group’a uygulanan tekel karşıtı önlemlerin diğer ödeme hizmeti şirketlerine de uygulanacağını söyledi.

Çin, artan temerrüt ve varlık kalitesinde bozulma korkuları arasında kredi sağlamak için Ant gibi üçüncü taraf teknoloji platformlarını kullanan bankaların artan endişeleri nedeniyle Kasım ayında Ant Group’un planlanan 37 milyar dolarlık listesini askıya aldı. Nisan ayında merkez bankası liderliğindeki düzenleyiciler, fintech devine kapsamlı bir yeniden yapılanma uygulayarak kendisini bir finansal holding şirketine dönüştürmeye ve ödeme uygulaması Alipay ile diğer işletmeleri arasındaki bağlantıları kesmeye zorladı.

Çin Halk Bankası (PBOC) başkan yardımcısı Fan Yifei, Pekin’de düzenlediği basın toplantısında, “Tekelci davranış sadece Ant Grubu’nda değil, diğer kurumlarda da var” dedi. Ayrıca Fan, önlemlerin yakında açıklanacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>