Çin ulaşım platformu sunacak

0

Çin ulaşım platformu

Çin devlet medyası Beijing Daily’nin bildirdiğine göre, Çin yakında araç çağırma, kargo taşımacılığı, karayolu taşımacılığı, demiryolu, feribot ve uçuş hizmetlerini içeren devlet destekli bir ulaşım platformunu başlatacak.

Beijing Daily dahili testleri tamamlayan çevrimiçi platformun, ulaşım pazarının toplam kapasitesinin yüzde 90’ından fazlasını entegre etmesinin beklendiğini söyledi.

Çin’in araç çağırma pazarına, 2021’de Çin Siber Uzay İdaresi’nin güçlü düzenleyicisiyle ters düşen Didi Global hakim oldu. Araç çağırma aracına yönelik 18 aylık yasak, şirketin platform güvenliğini ve verilerini sağlamak için etkili önlemler almasının ardından kaldırıldı.

Rapor, hükümetin platformu neden tanıttığı, müşterilerin bunu kullanmak zorunda olup olmayacağı veya mevcut platformlarla rekabet edip etmeyeceği konusunda ayrıntı vermedi.

Rapor, araç çağırma uygulamalarının düzensiz bir şekilde genişlemesine ve veri güvenliği sorunlarına değiniyordu. Beijing Daily’nin haberine göre, “Qiang Guo Jiao Tong” veya “Güçlü Ulusun Taşımacılığı” olarak adlandırılan devlet destekli platform, insanlara uygun hizmetler sunarken veri güvenliğini ve kişisel mahremiyeti koruyacak. Raporda, Wechat, Alipay ve Douyin gibi diğer sosyal medya uygulamalarının platforma entegre edileceği de eklendi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>