Çin yolcu taşımacılığı sektöründe çalışan haklarını koruyacak

0

Çin yolcu taşımacılığı

Çin yolcu taşımacılığı sektöründe çalışan haklarını korumak için yeni düzenlemelere gidiyor. Bu düzenlemeler, devlet başkanı tarafından destekleniyor.

Çin yolcu taşımacılığı sektöründe çalışan hakları için çalışıyor

Çin, dev araç çağırma endüstrisinde sürücülerin haklarını korumak için yeni düzenlemeler yapacak. Çin, hizmet operatörlerinin kendilerine sosyal sigorta sağlamasını ve kazançlarını kamuya açıklamasını gerektiren yeni kurallar belirledi.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, araç çağırma şirketlerinin gelir dağıtım mekanizmalarını iyileştirmesi gerektiği belirtildi. Ayrıca, bu tür şirketlere karşı tekel karşıtı önlemlerin artırılacağı ve sektörde “düzensiz sermaye genişlemesinin” önleneceği belirtildi.

Kurallar, Çinli düzenleyicilerin Eylül ayında Didi Global, Meituan, Alibaba Group’un Ele.me ve Tencent Holdings gibi şirketlere gelirleri nasıl dağıttıklarını iyileştirmelerini ve sürücüler ve yiyecek dağıtım sürücüleri için dinlenme süreleri sağlamalarını söylemesinin ardından geldi. Bununla birlikte Başkan Xi Jinping, ülkenin ekonomik yükselişini ve Komünist Parti yönetiminin meşruiyetini tehdit eden genişleyen bir servet açığını kapatmaya çalışarak Çin’i “ortak refah” elde etmeye çağırıyor.

Yeni kurallar, yolcuların maliyetlerini artırabilir ve kazançlarını etkileyebilir. Çin İnternet Topluluğu tarafından hazırlanan bir rapora göre, Çin’deki endüstri 2020’de toplam 39.22 milyar dolar işlem hacmine ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>