Çin’de otonom traktör tanıtıldı

0

otonom traktör

Çin, ilk otonom traktör tanıtımını gerçekleştirdi. Otonom traktör, tarımda insan çalışanlara duyulan ihtiyacı azaltacak ve daha verimli çalışma sağlayacak.

Otonom traktör ile tarımda otomatikleşme

Henan Akıllı Tarım Araçları İnovasyon Merkezi, otonom olarak çalışan traktörünü duyurdu. Bataryalarından aldığı elektrik enerjisi ile çalışan traktör, otonom olarak hareket edebiliyor. Traktör, önceden kaydedilmiş arazi haritasında en kısa yolu kullanarak çalışma imkanı sağlıyor. Böylelikle çiftçiler için yakıt verimliliği de sağlanıyor. Ayrıca traktör üzerindeki sensörler, tarım arazisinde bulunan ürünlerin sağlık durumu ve arazinin su durumu hakkında bilgi veriliyor.

Otonom olarak çalışan traktör, ilk olarak ABD tarafından duyurulmuştu. Henan Akıllı Tarım Araçları İnovasyon Merkezi tarafından üretilen bu traktör, bu alandaki ikinci çalışma oldu. Otonom özellikteki traktörler, sürücü çiftçiye duyulan ihtiyacı ortadan kaldıracak. En kısa yolu seçerek yakıt verimliliği ile işlemin en ucuz şekilde yapılmasına destek olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>