Çin’de sanal klavye uygulamaları kaldırılıyor

0

sanal klavye uygulamaları

Uygulama mağazaları Çin’de sanal klavye uygulamalarını kaldırıyor. Çin’de veri gizliliği endişeleriyle böyle bir önlem alındı.

Çin’de sanal klavye uygulamaları mağazadan siliniyor

Çin, mobil uygulamaların ne tür kullanıcı verilerini toplayabileceğini sınırlamak için uzun süredir çalışıyor. Bu amaçla Çin’de sanal klavye uygulamalarına karşı önlem alındı.

Reuters’e göre Çin’de, Sogou ve Iflytek sanal klavyelerini Huawei AppGallery ve App Store by Apple gibi mağazalardan kaldırdı. “Giriş Yöntemi Uygulamaları” olarak adlandırılan uygulamalar artık indirilemiyor.

Iflytek Input’un, veri gizliliği sözleşmesi ve kullanıcıların rızası olmadan kişisel bilgi topladığı belirtildi. Ifyltek, bunun için düzeltmeyi tamamladığını ve düzenleyiciden halen onay beklediklerini duyurdu. Ancak önlem olarak uygulama mağazalardan kaldırıldı.

Söz konusu sanal klavye uygulamalarını daha önce indirmiş olan kullanıcılar kullanmaya devam edebiliyorlar. Ancak yüklü sürümler çevrimiçi olana kadar herhangi bir güncelleme almayacak

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>