Çin’de yasadışı kripto faaliyeti için uyarı yayınlandı

0

yasadışı kripto faaliyeti

Çin’in Hainan eyaletinde yasadışı kripto faaliyeti için uyarı yayınlandı. Çin yasadışı kripto faaliyeti kripto faaliyetlerini önlemeye çalışıyor.

Çin yasadışı kripto faaliyetleri ile mücadele ediyor

Çin’in güneyindeki Hainan eyaletindeki mali düzenleyiciler, yatırımcıları kripto para birimi ve blok zinciri içeren yasadışı bağış toplama planlarına karşı uyardı.

Yayınlanan uyarıda “sanal para birimi” ve “blok zinciri” gibi adlar altında yasa dışı fon toplama faaliyetlerine karşı korunmaları gerektiği belirtildi. Açıklamada: “Hainan Eyaletindeki hiçbir kuruluş veya kişi yasa dışı olarak kripto finansman faaliyetlerinde bulunamaz; herhangi bir sözde finansman platformu, yasal ihale ile kripto paralar veya sanal para birimleri arasında takas işinde bulunamaz ve satın alamaz, satamaz” ifadelerine yer verildi.

Düzenleyiciler, finans ve ödeme kurumlarının sanal para birimleriyle ilgili hizmetleri doğrudan veya dolaylı olarak sağlamaması gerektiğini ve sanal para ticaret platformlarının fiyatlandırma, alım satım veya diğer aracı hizmetleri sağlamaması gerektiğini söyledi.

Mayıs ayında Çin Başbakan Yardımcısı Liu He liderliğindeki bir Devlet Konseyi komitesi, Bitcoin madenciliği ve ticaretini çökertme sözü verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>