Çin’e özel Porsche Taycan modeli tanıtıldı

0

Özel Porsche Taycan

Porsche’un elektrikli otomobili Taycan için yeni bir dönem başlıyor. Çin’e özel Porsche Taycan modeli piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Özel Porsche Taycan

Otomotiv sektörleri, ürettikleri modelleri her bölgede satışa çıkarmıyor. Daha çok kültürel farklılıklar da göz önüne alınarak, farklı bölgeler için farklı modeller üretiliyor.

Spor otomobil sektörünün dev ismi Porsche da elektrikli otomobili Taycan için benzer bir strateji izliyor. Porsche, sadece Çin’e özel yeni Taycan modelini tanıttı. Arkadan itişli olmasıyla dikkat çeken yeni Porsche, 469 beygir gücünde ve 93.4 kWh’lik Performance Battery Plus sistemi, 402 beygir gücünde ve 79.2 kWh’lik Performance Battery sistemi dahil olmak üzere iki farklı seçenek geliyor.

Özellikle zorlu hava koşulları performansında azalma olan bu model, Taycan 4S’e kıyasla yüzde 20 daha ucuz olacak. 413 km menzile sahip olacak modelde, Plus paketin menzili ise 490 km olacak.

Şu an için yalnızca Çin’de satılacağı belirtilen modelin, önümüzdeki süreçte ABD başta olmak üzere diğer ülkelerde de satılabileceği konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>