Çin’in teknolojiye hükmetmesi tehlikeli mi?

0

Çin teknoloji

İngiltere’de siber casus şefi Çin’in teknolojiye hükmetme planları hakkında konuştu. Batı’nın bu konuda önlem alması gerektiğini belirtti.

Siber casus uzmanı açıkladı: Çin dünya teknolojisine hükmedebilir

İngiltere’nin önemli siber casuslarında Jeremy Fleming, Batı’nın Çin’in önemli gelişen teknolojilere hakim olmaması ve “küresel işletim sisteminin” kontrolünü ele geçirmemesi için acilen harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

GCHQ casus ajansı direktörü Fleming, Batı’nın yapay zeka, sentetik biyoloji ve genetik gibi teknolojilerin kontrolü için bir savaşla karşı karşıya olduğunu söyledi. Fleming, Imperial College London’da “Önemli teknoloji liderliği Doğuya doğru hareket ediyor” dedi. Çin’in bu alanda güçlenmesinin, küresel işletim sistemini kontrol etme potansiyeline karşılık geldiğini de belirtti.

Fleming, dünya güçlerinin en iyi teknolojiyi geliştirerek, en iyi beyinlere sahip insanları işe alarak ve teknolojileri yönetecek küresel standartlara hakim olarak geleceği şekillendirmek için rekabet edeceklerini söyledi.

Fleming, Çin’in küresel standartlar hakkındaki tartışmalara hükmetmeye çalışırken, “devlet gücünün tüm unsurlarını kontrol etmek, tasarlamak ve pazarlara hakim olmak” istediğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>