Çinli Didi, 1 milyar dolarla Brezilya’da genişliyor

0

Çin’in Uber’i olarak bilinen araç paylaşım ve taksi servisi Didi Chuxing, Brezilya’nın araç paylaşım uygulaması 99’u satın almak için 1 milyar dolarlık anlaşmaya imza atmaya hazırlanıyor.

Didi artık Brezilya’nın en büyük araç paylaşım servisi

Didi ile 99 arasındaki ilişki 2017 içinde Didi’nin 100 milyon dolarla 99’a ortak olmasıyla başlamıştı. Aradan geçen sürede Çinli araç paylaşım uygulaması Brezilya pazarındaki büyük potansiyeli görmüş olacak ki, şimdi 99’un tüm hisselerini satın almak üzere harekete geçti.

İki firma da henüz satın alma haberleri hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor ancak Didi’nin uzun zamandır Amerika kıtasına genişlemek için planlar yaptığı biliniyordu. Latin Amerika’nın en büyük ülkesi Brezilya’daki bu hamlesinden sonra Didi’nin Meksika ve ABD’ye de genişlemesi bekleniyor.

Didi, Çin’de faaliyet göstermeye çalışan ancak başarılı olamayan Uber’in Çin operasyonlarını satın almış, iki firma Çin’de evlenmişti ancak diğer ülkelerde rekabetleri tüm hızıyla devam ediyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>