Çinli elektrikli araç üreticileri satışlarını artırdı

0

Çinli elektrikli araç üreticileri

Çinli elektrikli araç üreticileri, müşterilerden gelen yoğun taleple satışlarını ciddi oradan artırdı. Aynı döneme kıyasla 2-3 kat artış görüldü.

Çinli elektrikli araç üreticileri talep görüyor

Teknoloji dönüşümüne birçok kez liderlik eden Çin, elektrikli araç dönüşümünde de önde yer alıyor. Özellikle de Çinli üreticiler bu alanda yoğun ilgi görüyor.

Çin’deki Li Auto LI.O ve Xpeng Inc XPEV.N’in elektrikli araç satışları Temmuz ayında bir yıl öncesine göre 3 kattan daha fazla arttı. Bir diğer elektrikli araç üreticisi Nio Inc ise satışlarını 2 katına çıkarmayı başardı.

ES8 ve ES6 elektrikli spor araçlarının üreticisi Nio, Temmuz ayında bir önceki yıla göre yüzde 124,5 artışla toplam 7 bin 931 araç teslim ettiğini açıkladı. P7 sedan ve G3 spor amaçlı araçları üreten Xpeng, Temmuz teslimatlarının yüzde 228 artışla 8 bin 040 araca çıktığını söyledi. Li ONE SUV üreticisi Li, yaklaşık yüzde 251 artışla 8 bin 589 Li ONE teslim ettiğini duyurdu.

Tesla’nın da Çin pazarında çok güçlü bir konumda olduğunu düşününce, Çin’in bu alanda öncü ülkelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>