Çinli Meituan araç çağırma birimini yapılandıracak

0

Meituan araç çağırma

Çinli teknoloji devi Meituan, araç çağırma hizmetini yeniden yapılandırmayı ve platformda çalışan personel sayısını azaltmayı planlıyor.

Şirketin ana uygulaması, Çin’de yemek teslimatından restoran rezervasyonlarına kadar hizmetleri olan bir “süper uygulama” olarak biliniyor. Şirketin CEO’su Wang Xing tarafından gönderilen mektuba göre şirket, hizmete ayrılan kaynak miktarını azaltmayı planlıyor ve hizmet personelinin bir kısmı diğer iş kollarına aktarılacak.

Bu hareket, Meituan’ın, düzenleyicilerin Çin pazarının baskın oyuncusu Didi Global’in yeni kullanıcılar kaydetmesini yasaklaması ve siber güvenlik nedeniyle uygulama mağazalarından uygulamalarını kaldırmasının ardından 2021’de bağımsız bir uygulama olarak yeniden başlattığı araç çağırma hizmetine yaklaşımındaki en son değişikliği işaret ediyor.

Meituan, Meituan Dache uygulamasını ilk olarak 2017’de piyasaya sürdü, ancak iki yıl sonra o sırada yerel basında çıkan haberlere göre kayıpları gerekçe göstererek uygulama mağazalarından kaldırdı. Ancak tüm bu süre boyunca, ana uygulamasında hizmet paketi arasında araç çağırma hizmetini sunmuştur.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.