Techinside Google News
Techinside Google News

Çinliler de sürücüsüz otomobil işinde!

- Advertisement -

baidu

Sürücüsüz otomobil teknolojileri alanında yeni bir firma daha, ben de varım dedi.  Çin’in Google’ı olarak bilinen Baidu’nun geliştirdiği otonom sürüş teknolojisinin son testleri, beklenenden de iyi geçti.

Şirketin Beijing’deki merkezinde başlayan ve 19 kilometre boyunca hiçbir otomobille sorun yaşamadan gerçek trafik içinde kendini kanıtlayan test aracı, Çin’li devin yakında kızışacak otonom otomobil pazarında var olacağını ispat etti.

Modifiye edilmiş bir BMW 3 ile yapılan test boyunca aracın hızı 100 km/s’e kadar çıktı. Farklı yol formatlarının karıştığı özel bir rotayı test eden Baidu yöneticileri otomobil çok rahat şekilde sağdan/soldan geçmeleri, U dönüşlerini yapabildiğini, kavşaklardan dönerek şehir trafiği içine sorunsuzca kazanabildiğini görünce başarılarını basınla da paylaştılar. Baidu’nun otonom sürüş teknolojisinin AutoBrain ismini taşıyor ve söz konusu sistemde yolu 3D olarak algılayacak sensörler kullanılmış. Öyle görünüyor ki, gelecekte özellikle Çin yapımı otomobiller, AutoBrain sistemiyle entegre olarak piyasaya çıkacaklar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir