Techinside Google News
Techinside Google News

Çinlilerin yüzde 84’ü sokağa nakitsiz çıkabiliyor!

Wechat Pay tarafından yayımlanan rapora göre Çin halkının yüzde 84‘ü üzerinde hiçbir nakit para olmadan dışarı çıkmakta  bir sakınca görmüyor.

Çin’in sosyal medya devlerinden Tencent grubu, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta önceki gün düzenlenen 3. Akıllı Şehirler ve E-Hükümet Üzerine Asya-Pasifik Bölgesel Forumu‘nda Çin’de 2017 yılında mobil ödeme kullanımına dair bir rapor yayımladı.

- Advertisement -

Katılımcıların yüzde 14’ü tamamen nakitsiz

Rapora göre, katılımcıların yüzde 84’ü evden çıkarken yanına hiç nakit para almamakta bir mahzur görmezken, katılımcıların yüzde 4’ü bunu yapamayacağını, yüzde 12’si ise yaparsa rahat hissetmeyeceğini söylüyor.

Raporu hazırlayan Tencent grubu, aynı zamanda Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından WeChat ve mobil ödeme altyapı sağlayıcısı WeChat Pay‘i de bünyesinde barındırıyor.

Çin’deki 324 kentten 6 bin 596 kişinin katılımıyla hazırlanan rapora göre, Çin halkının en az yüzde 40‘ı, 100 yuanın (15 ABD Doları) altında nakit parayla sokağa çıkıyor. Katılımcıların yüzde 14’ü ise tamamen nakitsiz yaşama geçtiklerini belirtiyor.

WeChat Pay sınır ötesi işleri sorumlusu Yin Jie, forumda yaptığı konuşmada, WeChat Pay‘in Çin’de mobil ödeme için dev bir temel attığını, ülkedeki akıllı yaşam uygulamalarını dünyada en ileri noktalara taşıdığını ifade etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir