Techinside Google News
Techinside Google News

CIO’lar, tedarikçi yönetiminde sınıfta kaldı

Wall Street'in CIO'ları, yazılım tedarikçilerini yönetme konusunda başarısız kalıyorlar.
- Advertisement -

Wall Street CIO’ları son günlerde yaşanana yazılımsal problemlerden dolayı oldukça sıkıntılı. Borsa işlemleri esnasında yaşanan program ve uygulama çöküşleri hem maddi olarak büyük zararlar yaratıyor, hem de bazı markalara karşı olan imajı zedeliyor. Bu sıkıntıları geride bırakmanın çaresi ise pek kolay değil.

Lev Lesokhin‘in paylaştığı bilgilere göre pek çok Wall Street CIO‘su, yazılım ve uygulama konusunda desteği üçüncü parti şirketler ve yazılımcılardan alıyor. Anlık problemlerde talep edilen destek ise her daim yeterli olmuyor. Buradaki en mühim sorun, bir programın düzeltilmesi ya da yamalanması sürecinde yaşanıyor.

Mekanik bir ürünü tamir etmek için belli bir süre biçilebilinirken, bir yazılım ürünü için aynı şey geçerli olmuyor. Yazılımcılar ve çözüm odaklı firmalar her ne kadar iyi performans yakalasalar da, Wall Street gibi anlık kararların çok şeyi değiştirdiği yerlerde bu yeterli olamayabiliyor.

Burada yapılması gereken ise bahsi geçen CIO gruplarının, ortak çalıştıkları yazılımcılarla ürün hizmete girmeden önce çok daha detaylı kriz planlaması yapmaları, üçüncü parti şirketlere anlık destek adına daha yüksek oranda maddi destek sağlanması ve programın teslimi için acele edilmemesi olarak tavsiye ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir