Çip paketleyicisi King Yuan üretimi durduruyor

0

King Yuan üretim

Tayvan merkezli çip paketleyicisi King Yuan üretimi durdurma kararı aldı. COVID-19 vakaları, üreticiyi bir hayli zorladı.

Çip paketleyicisi üretime ara veriyor

Tayvanlı büyük çip paketleyici King Yuan Electronics, 4 Haziran Cuma günü, birkaç çalışanın COVID-19’a yakalanmasının ardından üretimi durduracağını duyurdu. King Yuan Electronics, üretime iki gün ara veriyor.

Tayvan’da salgındaki artış, otomobilden elektroniğe küresel endüstrileri vuran bir çip arzı sıkıntısını daha da kötüleştirebileceğine dair endişeleri artırdı.

Adanın en büyük çip paketleme ve test firmalarından biri olan Hsinchu merkezli King Yuan’ın en büyük müşterileri arasında Intel ve Samsung Electronics gibi küresel teknoloji devleri yer alıyor. Dolayısıyla King Yuan’ın bir hayli kritik öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2 günlük üretimi durdurma kararı King Yuan’ın üretimini yüzde 4 ila 6 etkileyecek. Aylık gelirinde ise yüzde 6’lık bir etkiye sahip olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>