Cisco, 10 bin öğrenciye Nesnelerin İnterneti dedirtecek

0

CiscoMilan’da hayat bulacak olan Cisco Live! müşteri ve ortaklık etkinliğinde 1,500 kişi ve binlerce online katılımcı, Cisco’nun Her Şeyin İnterneti olarak tanımladığı Internet of Things çerçevesinde uzmanlardan ve geliştiricilerinden özel bir eğitim alacak. Cisco aynı zamanda seçilmiş bazı öğrencileri de 48 saatlik özel kod yazma yarışmasına dahil ediyor.

Sekiz ayrı ekip, Her Şeyin İnterneti’ni merkezlerine alarak bu konudaki yeteneklerini geliştirmek için müsabakaya dahil olacak. Cisco Başkan Yardımcısı Harbrinder Kang, bu grupların başta güvenlik ve ağlar olmak üzere, temel teknolojik yeteneklerini kullanarak, problem çözme gibi konularda sektöre destek olabilecek işler geliştirebilmelerine yardım etmek istediklerini dile getiriyor.

Kang aynı zamanda, uygulama geliştirme ve yeni sosyal inovasyonların yetenekli yeni isimlerinin yeteneklerini Her Şeyin İnterneti sayesinde açığa çıkarabileceğini ekliyor; “Cisco NetAcademy Day‘in hedefi, küresel bazda sorun çözecek yeni nesillere ilham vermek”.

Cisco EMEAR başkan yardımcısı David Bevilacqua ise, Avrupa’da ICT çalışan ihtiyaçlarının yükseldiğini belirtiyor ve yine Avrupa’da 26 milyon işsiz çalışanın bulunuğunu söylüyor. Avrupa Komisyonu’na göre ise, 2020’ye kadar 900 bin kişinin daha bu sayıya ekleneceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>