Cisco araştırma laboratuvarı için yatırım yapıyor

0

Cisco araştırma laboratuvarı

Cisco araştırma laboratuvarı için 40 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Cisco ve Singapur Ulusal Üniversitesi bu konuda anlaşmaya vardı.

Cisco araştırma laboratuvarı ile faaliyetlerini artırıyor

Cisco ve Singapur Ulusal Üniversitesi (NUS); yapay zeka, siber güvenlik ve sağlık hizmeti dahil olmak üzere beş temel alanda araştırma geliştirmeyi yönlendirmek için bir “kurumsal laboratuvar” başlatmak için bir araya geldi. Ortaklar arasındaki anlaşma, 40 milyon dolarlık yatırımı içeriyor.

Yayınlanan ortak bir açıklamaya göre, Cisco-NUS Hızlandırılmış Dijital Ekonomi Kurumsal Laboratuvarı olarak adlandırılan araştırma tesisi, üniversitenin Kent Ridge kampüsünde bulunuyor ve Singapur Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) tarafından destekleniyor.

Laboratuvar 100’den fazla araştırmacı, analist, mühendis ve öğrenciyi istihdam edecek ve 15 araştırma projesi üzerinde çalışacak. Bu tür projelerde yer alan doktora öğrencilerine de burs verilecek.

Araştırma tesisi, yapay zeka, sağlık, tedarik zinciri, kentsel altyapı ve siber güvenlik gibi alanlarda 12 “geliştirilmiş” teklifin yanı sıra 17 yeni ürün ve hizmet sunmayı amaçlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>